Home ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Πέρασαν από το Μπρούκλιν οι Μπακς (photo)

Πέρασαν από το Μπρούκλιν οι Μπακς (photo)

0

[ad_1]

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο επέστρεψε στους αγώνες των Μιλγουόκι Μπακς και η ομάδα του επέστρεψε στις νίκες, μετά την ήττα στην Ατλάντα, καθώς επικράτησε 131-121 των Μπρούκλιν Νετς. Ο διεθνής Έλληνας παίκτης σημείωσε double double με 28 πόντους και έντεκα ριμπάουντ, σε 29,58 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε δυο ασίστ, ένα κλέψιμο και ένα κόψιμο. Ο Έρικ Μπλέντσο σημείωσε 29 πόντους για τους φιλοξενούμενους, ενώ στους 22 πόντους σταμάτησε ο Τζορτζ Χιλ. Από 14 πόντους οι Μπράουν και Λόπες.

Από την άλλη πλευρά, ο Ντ’ Άντζελο Ράσλε σημείωσε double double με 28 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Ο Κάρις Λε Βερτ είχε 24 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ στους 20 σταμάτησε ο Ντε Μαρ Κάρολ. Στους 17 πόντους ο Τζο Χάρις.

Αυτή ήταν η 58η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε σύνολο 78 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (58-20). Από την άλλη πλευρά, οι Νετς γνώρισαν την 39η εφετινή τους ήττα (39-39).

Οι πόντοι:

Νετς: Κάρολ 20, Κούρουτς 4, Άλεν 10, Χάρις 17, Ράσελ 28, Ντινγουίντι 12, Ντάντλεϊ 2, Ντέιβις 4, Λε Βερτ 24

Μπακς: Μπράουν 14, Αντετοκούνμπο 28, Λόπες 14, Κόναγκατον 12, Μπλέντσο 29, Ουίλστον 5, Χιλ 22, Φράιζερ 7