Ήττα στις καθυστερήσεις για τον Πανερυθραϊκό.

0
153

Δεν τα κατάφερε ο Πανερυθραικός να φύγει από το Καματερό με το βαθμό της ισοπαλίας.Δέχτηκε γκόλ στο 91′ λεπτό και έφυγε από την καυτή έδρα του αντιπάλου του με άδεια χέρια.

Ο αγώνας είχε ρυθμό, ένταση και πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.Στα πρώτα λεπτά ο τερματοφύλακας του Καματερού, Ανδριόλας κατάφερε να κρατήσει ανέπαφη την εστία του απέναντι στον εξαιρετικό Μπρίλη. Συγκεκριμένα στο 3′ λεπτό  σε δυνατό σούτ του Μπρίλη ο τερματοφύλακας του Καματερού με μία σπουδαία απόκρουση έδιωξε τη μπάλα σε κόρνερ. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 13′ λεπτό ο Ανδριόλας είπε και πάλι όχι στο Μπρίλη διώχνοντας δυνατή κεφαλιά στη γωνία της εστίας του.

Στη συνέχεια και βελτιώνοντας τη λειτουργία στη μεσαία γραμμή οι παίκτες του Καματερού ανέβηκαν και δημιούργησαν καλές φάσεις στην εστία του Πανερυθραϊκού με αποκορύφωμα το 23′ λεπτό όπου ο Καλογερόπουλος έπιασε κεφαλία η οποία πέρασε παράλληλα με το τέρμα καρδιοχτυπώντας τους φιλοξενούμενους.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά. Στο 46′ σούτ του Λαμέ έφυγε λίγο πάνω απο το δοκάρι του Πανερυθραϊκού. Νέα ευκαιρία για το Καματερό στο 49′ όταν σούτ του Άγκολι περνά ελάχιστα άουτ. Σωτήρια επέμβαση στο 52′ από το Μπακοδήμο σε προσπάθεια του Καλογερόπουλου.

Ο Πανερυθραϊκος όμως δεν το έβαλε κάτω. Παίζοντας οργανωμένα κατάφερε να δημιουργήσει  ευκαιρία στο 65′ με τον Αντωνιάδη και τον τερματοφύλακα του Καματερου, Ανδριόλα να πραγματοποιεί δύσκολη επέμβαση.

Τη λύτρωση για τους γηπεδούχους έδωσε η <<χρυσή αλλαγή>>, ο Αθανασόπουλος ο οποίος είχε μπεί στο παιχνίδι δεκα λεπτά νωρίτερα. Δυνατό σούτ στο 91′, ασθενής απόκρουση από το Μπακοδήμο και με δεύτερο οσούτ ο Αθανασόπουλος κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Πανερυθραϊκού και να γράψει το 1-0 πού έμελλε να είναι και το τελικό σκόρ.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Γιαννόπουλος – Νικολάου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Παπαιωάννου, Μπούγιας, Τσιριγώτης (72΄Καλογερόπουλος Ι.), Λιόνας, Άγκολι, Μποζάς (81΄Αθανασόπουλος), Λαμέ (57΄Ντάτης), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ: Μπακοδήμος, Σουμελίδης, Γκριτζάς, Γεωργακόπουλος, Νταλέγκα, Τσιούμας, Κουμπούλης, Αναγνώστης (54΄Μπαμπαλούκας), Μπρίλης (89΄Γλυνός), Αντωνιάδης (69΄Τριανταφύλλου), Τσεβάς